Požární hlásiče

Rizik pro vznik požáru je mnoho a ani maximální opatrnosr plnou ochranu před požárárem neřeší. Závady spotřebičů, elektroinstalace či jiné vady nebo poruchy nebo přírodní žívly jsou prakticky neovlivnitelné. Nejnebezpečnější jsou případy, kdy k požáru dojde v noci, když všíchni spí. V takovou chvíli lidský čich není schopen kouř zaznamenat. Požárům zcela stoprocentně předcházet nemůžeme, můžeme se však dobře chránit.Riziko smrti nebo zranění při případném požáru významně omezí správně nainstalovaný nainstalovaný požární detektor. Nedokáže požáru zabránit, ale včas před ním celou domácnost varuje. Je-li navíc vybavena funkčními přenosnými hasicíni přístroji, je mnohem vyšší šance uchránit majetek před zničením.

Z těchto důvodů také vznikla nová vyhláška č. 23/2008Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb . která nabyla účinnosti od 1. 7. 2008. Vyhláška stanoví požadavky pro navrhování a provádění nových staveb.

Aby bylo možné využít všech možností systémů a vyloučit komplikace vedoucí k nespokojenosti uživatele, doporučujeme zajistit odbornou instalaci systému.

Pořární detektory jsou určeny k detekci vzniku požáru v hlídaném prostoru. K zjištění přítomnosti kouře nebo vysoké teploty způsobené hořením je možné využít tři základní principy detekce:

-OPTICKO-KOŘOVOU

-TEPLOTNÍ

                                                      - TERMODIFERENCIÁLNÍ  

Tyto typy detektorů jsou upraveny pro použití v systémech EZS. Detektory jsou připojeny a nastaveny na 24 hodinovou zónu ústředny.  Autonomní požární detektory jsou používány odděleně od systémů EZS a poplachový stav oznamují akusticky houkáním zabudované sirény.

Detektory plynu jsou určeny k detekci přítomnosti nebezpečného plynu v hlídaném prostoru.

FDA-728-S autonomní opticko-kořový detektor se sirénou.

FDA-730-HR autonomní teplotní a termodiferenciální detektor se sirénou.

FDR-16-HR teplotní a termodiferenciální detektor.

FDR-26-S opticko-kouřový detektor.

FDR-36 SHR kombinovaný detektor opticko-kouřový a teplotní

GS-130 detektor hořlavých plynů, napájení 230V AC.

GS-133 detektor hořlavých plynů, napájenín12V ss.

ECO-983 detektor plynu - CO.

ECG-983N detektor plynu - zemní plyn.

ECG - 983L detektor plynu - propan.

MG-SD 738 bezdrátový opticko-kouřový detektor.

 

 

 

ZPĚT                                                                                                         NA ÚVODNÍ STRANU

Nákupní koš
Košík je prázdný
Vyhledat v katalogu

23. 5. Vladimír

Zítra: Jana

KAMEROVÉ SYSTÉMY

MDR 16800.png

NOVINKA

GSM kamera

NOVINKA

AJEDNODUCHÝ LARM

AZOR

Návštěvnost stránek

218566
www.zabezpeceni-domu.cz